Полтавська сакура або українське ханамі

В місті Полтава почалося українське ханамі. Сакура своєю красою кожної весни приворожує десятки городян, які приходять помилуватися весняною свіжістю та чарівністю.

Милування квітами (яп. 花見 «ханамі») — традиції любування квітами у різних народів.

Традиційно в Японії ханамі пов'язаний із вишнею (сакура) та зрідка сливою (яп. 梅 «уме»). Вперше милування сливою згадується у Період Нара (710–794 рр), а популярним воно стало в період Хейан (794–1185). Імператор Саґа (786 — 842 рр) схвалив практику вживати саке та бенкетувати під час ханамі. З того часу у середовищі аристократії та самураїв, а згодом і простих людей склалася традиція влаштовувати вечірки під квітучими деревами, що триває і до тепер.

Починається період споглядання квітів сакури з острова Окінава, де вона зацвітає у лютому і триває до початку травня у північних регіонах. В новинах передають, як проходить «фронт цвітіння сакури» з півдня на північ. У сучасній Японії ханамі складається з посиденьок та вечірок між квітучих дерев вдень чи вночі. Нічне ханамі називається «йозакура» яп. 夜桜. Під час нічного милування на дерева вішаються ліхтарі.

Традиція популярна серед старших людей, оскільки на милування сакурою збирається більше молоді, що створює більше натовпу і шуму. На противагу поширеному уявленню про ханамі як про спокійну медитацію, милування сакурою в Японії перетворюється на шумні вечірки. Існує навіть японська приказка «вареники краще за квіти» (яп. 花より団子 «хана йорі данго»), в якій японці жартівливо висміюють те, що люди за їжею та випивкою забувають за милування квітами.

У багатьох містах з цвітінням сакури починається навчальний рік у школі.Коментарі